Praca dyplomowa czeka na każdego studenta ostatniego roku studiów magisterskich na uniwersytecie. Ustawa o szkolnictwie wyższym bezpośrednio określa obowiązek napisania i obrony pracy magisterskiej.

Czym jest praca dyplomowa?

Dlatego napisanie pracy będzie wymagało od ciebie ostrożnego i poważnego podejścia. Sam wybór tematu pracy magisterskiej, staranne sformatowanie tekstu lub po prostu dotrzymanie terminu nadsyłania pracy dyplomowej jest bardzo ważne. Skuteczna obrona pracy dyplomowej przed komisją jest jednym z kilku warunków uzyskania tytułu magistra lub inżyniera. Droga do obronionej pracy wymaga jednak wiele wysiłku i czasu i nie może obejść się bez doświadczenia w pisaniu pracy dyplomowej. Praca powinna być profesjonalnym opracowaniem (około 50 do 90 stron i więcej), które obejmuje stronę tytułową, streszczenie wprowadzające, treść, przedmowę, literaturę oraz skróty i załączniki na wykresach, przechwytywanie tabel i innych wyników pracy.

Profesjonalna pomoc

W wielu przypadkach warto sięgnąć po pomoc osób profesjonalnie zajmujących się pisaniem prac dyplomowych i pomocą przy ich tworzeniu. Sama cena pracy magisterskiej jest uzależniona od tego, ile czasu musi poświęcić dana osoba do napisania pracy, a także od tego, czy otrzyma materiały do pracy, czy też będzie zmuszona do samodzielnego ich poszukiwania. Cena pracy licencjackiej liczy się od strony. Im zatem dłuższa praca, tym więcej będziemy zmuszeni zapłacić. Najczęściej minimalna opłata to czterdzieści złotych za stronę. Jeśli ta kwota wydaję się nam zawyżona, to musimy pamiętać, że żaden pracownik naukowy nie zdecyduje się na pracę za grosze. Jeśli ktoś zaproponuje nam dużą niższą stawkę, to najpewniej dlatego, że jego umiejętności pisania prac dyplomowych jest na niskim poziomie i jedynym elementem, którym może rywalizować na tym polu, jest właśnie cena. Oznacza to dla nas w praktyce, że otrzymamy finalnie pracę słabej jakości, a to może wpłynąć znacząco na ocenę tej pracy przez komisje i w najgorszym przypadku nawet wpłynąć na końcowy wynik egzaminu.

Dodaj komentarz